top of page

عالم البيئة،
عضوي
نحن أخضرون جدًا..

نحن طبيعيون جداً...
نحن طبيعيون جدا
.....
شكرا لك
لك
شكراً جزيلاً
للأبد
نحن ممتنون.

organic
bodrum toprak

 Yeşil Çizgi
ÇİÇEK & PEYZAJ
YETİŞTİRME ORTAM ÜRÜNLERİ  , 
Yeşil Madencilik ,Yeşil Yapı ve YEŞİL KİMYA  
Olarak Sizlerin Güveni ve Desteği ile 

Sizlerin    Sayesinde
Tarımsal  SEKTÖRDE
  38.YILIMIZI 
 Tamamladık.


BİZDE EMEĞİ GEÇEN  HERKESE 
SONSUZ MİNNETTARIZ....

Yepyeni bir YATIRIM  ile uzun yıllar ARGE çalışmalarını yaptığımız
AGRO TURİZM seferimize başlıyoruz ,  yine  Sizlerin sayesinde
Doğaya  sahip çıkıyor ve BORCUMUZU ödüyoruz ,Gelecek nesiller için Tertemiz bir Dünya bırakmaya Çalışıyoruz..
Sahil kesimi Turizminin
yalnızca     GÜNEŞ  & DENİZ & EĞLENCE
Olmadığını
Sahil yörelerimizin MUHTEŞEM 

Endemik Bitki örtüsü,
bunlardan elde edilen Ürünler ile 
neler yapabildiğimizi
hep BERABER
gösterebileceğimiz 
Geleneksel ,Kültürel ve 
 YEŞİL

AGRO TURİZM 
seferberliğimizde hep birlikte olalım ,
manevi desteklerinizi ,  her zaman ki gibi bizden  Lütfen esirgemeyin  şimdiden
Sonsuz TEŞEKKÜR ediyoruz,
Sonsuz minnettarız.
Saygılarımızla
 
       
YEŞİL ÇİZGİ
   Şelale & Peyzaj
         
Dr Green 
PEYZAJ ve TARIM  Ürünleri

       HacıGüllüoğlu
Aromatik ve Tıbbi BİTKİLER
Esanslar ,Esansiyel Yağlar,Gıda ve içecekler
Dr Green  Yetiştirme Ortamları

Ufuk GÜLLÜ Yeşil Madencilik 
Yeşil Kimya ürünleri 
Ufuk Tarım Doğal Gübreler
YEŞİL YAPI
(Kredi kartsız, Faturasız Doğal Yaşamlar 
Yeşil AGRO TURİZM 
 
         
    UFUK GÜLLÜ 

ufuk tarım fuar
bodrum toprak
bodrum sebze meyve
3 ü 1 arada
vermikulites
3in 1

أين وكيف يتم استخدام الفيرميكوليت؟

1 × الفيرميكوليت = 3 × عزل

ضد الساخن والبارد

ضد الصوت

ضد النار

الفيرميكوليت 1- قابل للاشتعال وغير قابل للاشتعال!

الفيرميكوليت 2- مقاوم للحرارة والبرودة!

الفيرميكوليت 3- عازل للصوت!

وهو عضو في مجموعة السيليكات الورقية، يشبه في مظهره الميكا. يوجد في أجزاء مختلفة من العالم، الفيرميكوليت عبارة عن ميكا فلوجوبيت رطبة لديها القدرة على التمدد إلى العديد من حجمها الأصلي عند تسخينها، وهي معروفة بخاصية التمدد. الفيرميكوليت غير قابل للاشتعال وغير قابل للذوبان في الماء أو المذيبات العضوية، وهو آمن وسهل الاستخدام للغاية ومناسب لمجموعة واسعة من التطبيقات المختلفة. يمكن تعديل الكثافة الظاهرية والحجم ونسبة العرض إلى الارتفاع للفيرميكوليت الموسع لتناسب الاستخدامات النهائية المحددة. نظرًا لاستقراره الطبيعي، يتم استخدام الفيرميكوليت في إنتاج وتطوير مئات المنتجات في الزراعة والصناعة والبناء في تطبيقات الصحة والسلامة ذات الأولوية.

لترويج المنتجات ومبيعاتها، يمكنك التواصل معنا على مدار الساعة طوال أيام الأسبوع على خط الواتساب 532 7474424 أو عن طريق إرسال بريد إلكتروني إلى uygullu@gmail.com.

vermiculite
bodrum vermikulit
vermikülit mix
vermikülit
vermikülit
doctor green logo
paketleme tesisimiz
bodrum fide tesisi

نحن نؤمن بقدرة الطبيعة على الشفاء..

نحن نحمي الطبيعة بالحب من أجل الأجيال القادمة...

دائما أخضر مع دكتور جرين
dr green logo
bodrum kokopeat
bodrum torf

كيف تم تشكيل الركيزة الخث الخث؟

بدأ ظهور الطحالب، أحد أهم مكونات الركائز بدون تربة، في مستنقعات الخث بعد وقت قصير من العصر الجليدي الأخير، منذ حوالي 12000 إلى 14000 سنة. مع تراجع الأنهار الجليدية، تركت المنخفضات في التربة التي تجمع الأمطار من الأمطار والثلوج. سمح الرقم الهيدروجيني الحمضي والمحتوى الغذائي المنخفض للمياه، جنبًا إلى جنب مع المناخ الشمالي البارد، بنمو طحالب الإسفاجنوم وتراكم الطحالب، وبمرور الوقت، أدى انخفاض التبخر ودرجة الحموضة الحمضية وبيئة الأكسجين المنخفضة إلى الحد من تحلل الغطاء النباتي. في تركيا، توجد الأراضي الرطبة فقط في جميع أنحاء المنطقة المجاورة لمدينة فان ، وقد تشكلت أنواع مختلفة من الخث اعتمادًا على الغطاء النباتي في المنطقة. يسود الطحالب الطحالب. الطحالب الطحالب مقابل. على الرغم من أنهما يبدوان متشابهين، إلا أن طحالب الإسفاجنوم وطحالب الإسفاجنوم ليسا متماثلين، وهو نبات غير وعائي (عديم الجذور) ينمو على سطح مستنقعات الخث. بمرور الوقت، تغوص الأجزاء الميتة من طحالب الإسفاجنوم وتتراكم في الماء. وما يتبقى بعد آلاف السنين هو مادة سميكة تسمى طحالب الإسفاجنوم، باختصار، طحالب الإسفاجنوم نبات وطحالب الإسفاجنوم هي المادة العضوية المتحللة لنبات الإسفاجنوم التي يتم جمعها من المستنقعات.

bodrum toprak
bodrum nebati toprak
coco peat
dr green shop
sebze domates
dr green logo

Farklı Derecelerde Turba Yosunu Doğal bir ürün olduğundan, turba yosunu derinliğine bağlı olarak farklı derecelerde ayrışmaya sahiptir ve tüm turba yosunu dereceleri piyasada bulacağınız belirli bir karışım için yeterli değildir.Bir turba bataklığının kesitini yukarıdan aşağıya doğru alırsanız, bataklığın alt kısımlarına kıyasla yüzeyin yeni birikmiş, sarı renkli ve lifli dokulu turba yosunundan oluştuğunu görürsünüz. daha nemli, koyu kahverengi ve daha az lifli olan turba AŞAĞI KATMANLARDADIR.

TORF turba yosunu, pazar dereceleri ve kullanım amacına yönelik belirli fiziksel özellikleri elde etmek için elenir, harmanlanır ve işlenir. Pazar sınıfları, turba yosununun rengine ve farklı gözenekli elek boyutlarından (10, 20, 50 ve 100 gözenekli elekler) geçen parçacık boyutuna dayanmaktadır.

mantar
dr green
van torf tesis
ı love

Alan notu:

Von Post Ölçeği Ham sphagnum turba yosunu, ayrışma ve nemlenme düzeyini belirlemek için Von Post ölçeği kullanılarak derecelendirilir. Ölçek H1'den H10'a kadar değişir;

H1 tamamen ayrışmamış bitki materyali ve H10 tamamen ayrışmadır. turba yosununun rengine, lif içeriğine ve bir numuneden sıkılan suyun rengine bağlıdır.Ham sphagnum turba yosunu Von Post ölçeği kullanılarak derecelendirilir

Örneğin, H1 sınıfı , sıkıştırıldığında neredeyse temiz su açığa çıkaran, tamamen ayrışmamış turbadır . Bitki kalıntıları kolayca tanımlanabilir. H4, sıkıldığında çok çamurlu koyu su açığa çıkaran, hafifçe ayrışmış turbadır. Bitki kalıntıları hafif macun kıvamındadır ve bazı tanımlanabilir özelliklerini kaybetmiştir. H10, gözle görülür bir bitki yapısı olmayan, tamamen ayrışmış turbadır ; sıkıldığında ıslak turbanın tamamı parmakların arasından kaçar. TÜRKİYE de sadece VAN da hasat edilen turba yosunlarının çoğu H1-H5 aralığındadır. Turba yosununun farklı dereceleri ve renkleri, turba bataklığı içindeki yaş, ayrışma ve derinliğin bir sonucudur.Turba Harmanlama ve Piyasa SınıflandırmasıTurba yosunu hasat edildikten sonra, belirli fiziksel özellikleri elde etmek için farklı dereceler genellikle harmanlanır. Bunun nedeni, belirli bir Von Post dereceli turba yosununun pazar türü için yeterli olmayabilmesidir.Örneğin, sarı renkli ve çok lifli olan H1 , yetiştirme ortamı olarak tek başına kullanıldığında zamanla kaplarda küçülecektir.

H5 koyu kahverengidir ve bahçecilik için çok uygundur, ancak tek başına ağır olabileceğinden sıklıkla harmanlanır.Turbanın ortak piyasa kalitelerinden bazıları arasında siyah, iri/yığın, bahçecilik sınıfı, ince, ormancılık vb. yer alır.

Siyah turba

“Siyah turba” oldukça ayrışmış, çok yoğun, ince parçacıklı bir turba yosunudur. Bazen marul gibi sebze fidelerini başlatmak için alt tabakaları bloke etmek için kullanılır.Yetiştirilen mahsulün türüne bağlı olarak genellikle diğer turba türleri ile harmanlanır. Mantar kaplama karışımları için mantar üreticileri arasında popülerdir. Ayrıca tüketici ürünlerinde toprak düzenleyici olarak kullanılır ve turba humusu olarak satılır.

iri Yıgın“Kaba / Parça” en lifli, sarı renkli tıknaz turba yosunudur. Orta düzeyde su tutma kapasitesi ve yüksek havalandırmaya yönelik gözenekli yapısı nedeniyle çoğunlukla açelya, kamelya, çiçek soğanları, orkide karışımları için ve büyük kaplar için oldukça gözenekli bir yetiştirme ortamına ihtiyaç duyulduğunda kullanılır.Bahce peyzaj sınıfı"Orta/kaba" kalite olarak da adlandırılan "Bahçecilik  ve PEYZAJ sınıfı",

  TORF turba yosununun en popüler ve yaygın olarak kullanılan sınıfıdır. H1-H3 derecelerinin bir karışımıdır ve bitki kök gelişimini desteklemeye yardımcı olmak için yüksek derecede su tutma ve hava gözenekliliği sağlayan lifli bir kıvama sahiptir.Çoğunlukla çiçekli bitki ve sebze üretiminde VİYOLLERDEN daha büyük saksılara ve sepetlere, mantar üretiminde ve fidanlık kap karışımlarında kullanılır .İyi"İnce" , küçük hücre çoğaltma, başlangıç ​​tohumları, tıkaç üretimi, hidro tohumlama ve

GOLF ÇİMİ ALANLARINDA  ve PEYZAJ Alanları  yapımında kullanılmak üzere özel olarak işlenmiş kısa lifli bir turba yosunudur .

H1-H3 dereceli turba yosunundan elenen ince turbadır ve döküntü içermeyen turba yosunu gerektiren uygulamalar için idealdir.

“Ormancılık”,

ormancılık fidelerinin küçük hücreli çoğaltılmasında kullanılmak üzere özel olarak işlenmiş orta lifli bir turba yosunudur . H1-H3 dereceli lifli turba yosunundan elenmiş, lifsiz turbadır. Özetle, Sphagnum turba yosunu çok çeşitli büyüyen ihtiyaçlara uygundur. Bitkilerin üretiminde kullanılacak kaliteyi belirlerken yetiştirici, bitkinin ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçlara uygun turba yosununun fiziksel özelliklerine ve parçacık boyutuna göre bunu seçmelidir.Turba yosununun doğru derecesini seçmek, yetiştirilecek bitkilerin başarı için en iyi şansa sahip olmasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

مهندس المناظر الطبيعية

شارك الأشياء الرائعة التي يقولها عملاؤك عن عملك. انقر نقرًا مزدوجًا لتحرير النص.

Peyzaj Teknikeri

شارك الأشياء الرائعة التي يقولها عملاؤك عن عملك. انقر نقرًا مزدوجًا لتحرير النص.

مسؤول ميداني عن تطبيق المناظر الطبيعية

شارك الأشياء الرائعة التي يقولها عملاؤك عن عملك. انقر نقرًا مزدوجًا لتحرير النص.

bottom of page